Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012

Ψυχωμένη εμφάνιση και νίκη για την Καστοριά.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 3ου Ομίλου.

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε η Καστοριά καθώς επικράτησε με 1-0 των Λευκαδίων.

Η νίκη αυτή ,είναι μόλις η δεύτερη στο πρωτάθλημα και ήρθε μετά απο 12 ανεπιτυχή. αποτελέσματα
Το σκορ άνοιξε στο 5΄ λεπτό ο Βελλίδης για τους γηπεδούχους ενώ θα μπορούσε βάση των ευκαιριών που δημιούργησε να κάνει πιο εύκολη τη νίκη της πετυχαίνοντας ένα δεύτερο τέρμα..Ωστόσο παίζοντας ψυχωμένα δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να διεκδικήσουν κάτι απο το παιχνίδι και τους υποχρέωσε στην τρίτη φετινή τους ήττα..
Για την Καστοριά αγωνίστηκαν :Δημητριάδης, Μήνος, Μπαμπάκος, Αναγνωστόπουλος, Πετρόπουλος, Λίτσκας Κ. (83’ Μωυσιάδης), Λίτσκας Δ., Καλαφάτης, Βελλίδης, Στασινόπουλος (89’ Ζυπίδης), Μπορόζης (57’ Μηλιάτης)

Η Καστοριά με βάση την σημερινή της εμφάνιση ,απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο, έδειξε ότι μπορεί να παλέψει μέχρι το τέλος για να αποφύγει τον υποβιβασμό.Άλλωστε υπάρχει ένας γύρος ακόμα και ένα πρόγραμμα που την ευνοεί ιδιαίτερα.Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον ουραγό της βαθμολογίας,τον Ακρίτα Αχλάδας στη Φλώρινα και μπορεί να πετύχει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της.

Λευκή Ισοπαλία για το Κάστωρα.
Στο 0-0 "κόλλησαν" Γρεβανά Αεράτα και Α.Ο.Κάστωρ στο ΔΑΚ Γρεβενών σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις με την ομάδα του Κάστωρα να έχει δοκάρι στις καθυστερήσεις.

15.Νίκη Αγκαθιάς* 3 (14αγ)

Σε παρένθεση οι αγώνες που έχουν δώσει οι ομάδες.Η Νίκη Αγκαθιάς έχει αποχωρήσει απο το πρωτάθλημα.