Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Πήρε το ντέρμπυ η Καστοριά.-Αποτελέσμτα και βαθμολογία του 3ου Ομίλου

Νικήτρια η Καστοριά με 3-0 στο τοπικό ντέρμπυ.Με το ίδιο σκορ είχε επικρατήσει και στο πρώτο γύρο στην έδρα του ΑΟ Κάστωρ.Όπως και στο παιχνίδι με το Βατερό έτσι και σήμερα η Καστοριά δεν ξεκίνησε καλά στο πρώτο ημίχρονο.Ωστόσο ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε και τα τρία τέρματα που της χάρισαν την νίκη.Τα γκολ πέτυχαν οι Αλεξανδρίδης(2) και Πετρόπουλος(με πεναλτι).Παρά τον πολύ καλό καιρό και την ιδιαιτερότητα του παιχνιδιού στο γήπεδο δεν υπήρχε πολύς κόσμος.
Να θυμίσουμε οτι οι δυο ομάδες θα ξανασυναντηθούν στις 23 του μήνα για τον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καστοριάς.Στα υπόλοιπα παιχνίδια σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: