Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Νίκησε στο τοπικό ντέρμπι ο Παναργειακός. Αποτελέσματα και βαθμολογία του 3ου Ομίλου

Απόλυτος θριαμβευτής αναδείχθηκε ο Παναργειακός που μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε του Κάστορα στο γήπεδο της Χλόης με 3-1. Η ομάδα του Άργους Ορεστικού...
προηγήθηκε με το Βελλίδη στο 35ο λεπτό ενώ διπλασίασε τα τέρματα της στο 57’ ενώ τρία λεπτά νωρίτερα, ο Κάστορας είχε δοκάρι και την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Στο 61ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 αλλά τελικά ο Παναργειακός που ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα σφράγισε τη νίκη του με τον Μπάτζιο λίγα λεπτά πριν τη λήξη.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός θα κάνει το ρεπό του ενώ η ομάδα από την Καστοριά θα παίξει εκτός έδρας με τον Πυρσό Γρεβενών.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Νάουσα επικράτησε με 3-1 της Νεοκαισαρείας εκτός έδρας ενώ η Κοζάνη επικράτησε στο ντέρμπι της πόλης του Μακεδονικού με 2-0.