Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Nίκη Αγκαθιάς - Καστοριά 1-2 τελικό

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα της Καστοριάς μέσα στην Αγκαθιά.
Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με 4 κόκκινες κάρτες δύο για κάθε ομάδα κα μια εχθρική-για ακόμη μια αγωνιστική- ατμόσφαιρα.
Η Καστοριά μπήκε δυνατά και μόλις στο 3’ λεπτό έκανε το 0-1 ενώ είχε και φάσεις και για άλλα γκολ.
Κόντρα στην ροή του αγώνα στο 19’λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.
Από εκεί και μετά ο ρυθμός έπεσε και το κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν η δύναμη και τα σκληρά φάουλ. Λίγο πριν την λήξη οι γηπεδούχοι για χτύπημα εκτός φάσης έμειναν με 10 παίχτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καστοριά με την αριθμητική υπεροχή πίεσε χωρίς όμως αποτέλεσμα. Η Νίκη που κλείστηκε πίσω για να κρατήσει το αποτέλεσμα θα μείνει με 9 παίχτες αλλά η Καστοριά δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί παρ’όλο που κλείσει τους αντιπάλους της στην εστίας τους.

Η Καστοριά θα μείνει με 10 παίχτες μετά από αποβολή του Λίτσκα αλλά στο 83’ θα έρθει η λύτρωση με τον Τζιώτζη ..
Μετά το γκολ της Καστοριάς δέχτηκε κόκκινη κάρτα ο Πετρόπουλος που καθόταν στο πάγκο για χειρονομία στους οπαδούς της Νίκης.
Οι τελευταίοι κινήθηκαν απειλητικά προς τον πάγκο της ομάδας μας.

Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος και η Καστοριά πήρε μια σπουδαία νίκη.
Συγχαρητήρια στους παίχτες μας που έδειξαν μεγάλο πάθος για την νίκη..